Servis Çağır

 

Isınma ve sıcak su için kombi kullanıyoruz. Elbette kullandığımız kombinin verimli çalışmasını istiyoruz. Böylece giderlerimizin azalacağını ve faydanın da bu oranda yükseleceğini biliyoruz. Özellikle yoğuşmalı kombi kullananlar için bu durum daha iyi bilinmektedir. Çünkü bu kombi diğer kombi çeşitlerine göre en yüksek verimi sağlar ve aynı zamanda tasarrufu da %30 kadar ciddi bir oranda arttırır.

Durum böyle iken, yoğuşmalı kombinin teknik bir arıza yaşaması veya bir parçanın arızalanması durumunda maliyet sıradan kombilere göre daha yüksek olur. Çünkü bu kombinin teknik parçaları daha pahalıdır. Görüldüğü gibi yoğuşmalı kombi bakımı tüm bu saydığımız nedenlerle daha da önem kazanır.

Yoğuşmalı kombi bakımı nasıl yapılır sorusunun cevabını madde madde inceleyelim:

  • Kombinin sızdırma olasılığı kontrol edilir
  • Kombinin tozları mutlaka temizlenmelidir
  • Gaz ayarı kontrol edilip düzenlenir
  • Isıtma kontrolü yapılır, sıcak su girişlerine bakılır
  • Gaz kesme modülü mutlaka kontrol edilir
  • Elektronik kısımlar incelenir
  • Filtresi temizlenir
  • Yoğuşma su kabındaki çamurlar temizlenir. Böylece kalorifer gidiş hattı da temizlenmiş olur

Sık Sorulan Sorular

Temel ihtiyaçlarımızdan biri olan ısınma için en sık kullandığımız sistem kalorifer olmaktadır. Kış aylarının yaklaştığı şu dönemlerde tüm hazırlıklarımızı tamamlamak için kaloriferimize bakım yaptırmamız gerekmektedir.

Bulunulan çevreyi ısıtma amaçlı kullanılan kaloriferlerde yaşadığımız en genel sorun, hiç kuşkusuz kalorifer peteklerinin dönem dönem ısınmıyor oluşudur.

2 oda 1 salon olan bir evin kalorifer peteği temizleme işlemi yaklaşık olarak 100-150 TL tutmaktadır. Ancak verdiğimiz örnek farazidir. Net bir fiyat teklifi almak isterseniz, bize iletişim bilgilerimiz aracılığı ile ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz.

Kombinizde bir arıza başlangıcı söz konusu olabilir. Kombi ekranında gözüken basınç ekranında olması gereken sayı değerlerinden daha farklı bir değer görüyor olabilirsiniz.

Periyodik bir şekilde düzenli olarak yaptırmanız gereken kombi bakımı için yetki belgesine sahip bir servisle görüşmeniz önemle tavsiye edilmektedir.

Kombiler daha önceki dönemlerde sıcak su sağlamak için kullanılan şofbenlerle benzer bir işleyişe sahiptir. Kombilerin içerisinde bulunan bakır borular, sirkülasyon mantığı ile içerideki suyu eşanjör vasıtası ile ısıtır ve bu prensip üzerinden çalışmaya devam eder.

Yani kısaca diyebiliriz ki masrafların kim tarafından karşılanacağı, teknik servis kontrolleri sonucunda belirlenen arızaya göre kiracı ya da ev sahibine yansıtılabilir.

Kar Kombi Servisini arayarak tüm sorularınız hakkında yardım isteyebilirsiniz. Kar kombi Servisi uzman kadrosu ile sizlere kaliteli ve güvenilir hizmet vermektedir.

Kombi duvara asılırken ısı yalıtımı sağlanmalı , antifirizi donmaya karşı korunmalıdır. Kombinizin yanma hanesi ve fan gibi bölümleri temiz tutulmalı, tozları silinmelidir. Radyatörler temizlenmelidir.

Kombinizin fan motoru arızalanmış olabilir. Kombinizin devir daim motoru arızalanmış olabilir. Kombinizin su haznesinde hava olabilir. Kombinizin üç yollu vanasında bir problem olabilir. Yetkili servisiniz ile irtibata geçiniz.